Konya altyapı merkezi, teknolojinin sunduğu imkanları kullanarak, hızlı ve kaliteli bir şekilde zirkonyum, kron altyapıları hazırlamaktadır. CAD/CAM teknolojileri, lazer sinter, blok kazıma ve alçı modelleme gibi süreçlerin tamamı profesyonel olarak gerçekleştirilir.

Konya Laser Sinter

Seçici lazer sinterleme (SLS), 200 W gücündeki lazerin kullanılması ise metal alaşım tozlarının seçici olarak birleştirilmesi ve bir ürünün ilk halinin oluşturulması sürecidir. Bütün bu işlem, bilgisayar destekli CAD/CAM teknolojisi kullanılarak yapılır.

Hastalardan alınarak oluşturulan alçı modelleri, Konya alçı model tarama işlemi sayesinde dijital ortama aktarılır. Bu işlemin temel hedefi, hazırlanan modele ilişkin datalar oluşturmak ve datalar sayesinde CAD-CAM cihazı ile blok kazıma yapmaktır.

Model tarama için gelişmiş 3 boyutlu scannerlar etkili olarak kullanılır. Ayrıca scannerlardan gelen dijital veriler, exocad programı ile dizayn edilir ve mükemmel hale getirilir. Modelleme, hazırlanacak olan altyapının ilk adımı ve temelidir.

Oluşturulan dijital model kullanılarak Konya zirkonyum blok kazıma işlemi yapılır. Bu işlem için son teknoloji ve yeni model olan CAD-CAM cihazı veya robotu kullanılır. Kazıma işlemi bilgisayar destekli sistem sayesinde hassas ve hatasız bir şekilde yapılır.

Konya Zirkonyum Lazer Sinterleme

Blok kazıma işleminden sonra ise Konya laser sinter aşamasına geçilir. Sinterleme de özel bir cihaz ile yapılır. İşlem için kobalt-krom tozları kullanılır. Toz, yapı haznesi içerisindeki alana ince bir tabaka olarak dağıtılır. Cihaz, hammaddenin biraz altındaki sıcaklığa kadar tozları ısıtır. Böylece istenen bölgelerin sıcaklığın yükseltilmesi daha kolay olur. Lazer sayesinde tozlar istenildiği gibi bağlanır ve tek bir parçadan oluşan katı bir ürün meydana getirilir.

İşlem sırasındaki kalınlıklar ve diğer detaylar bilgisayardaki ana modele göre yapıldığı için herhangi bir hata oluşmaz. Konya laser sinter kron, mükemmel sonuçların alınmasını sağlar.