Kocaeli altyapı merkezi, sahip olduğu deneyim, bilgi birikimi ve son teknoloji cihazları ile birlikte bu alandaki ihtiyaçları etkili olarak karşılamaktadır. Blok kazıma ve sinterleme gibi gelişmiş teknikleri kullanan merkezimiz, zirkon altyapıları kısa sürede hazırlayabilme yeterliliğine sahiptir.

Kocaeli Laser Sinter Zirkonyum

İstenilen özellikte altyapıların hazırlanması için yapılan işlemler, kendi içerisinde belli aşamalara sahiptir. Kocaeli alçı model tarama, sürecin ilk adımı olarak ifade edilebilir. Hastaların dişlerine göre oluşturulan alçı modelleri, bu aşamada dijital ortama aktarılır. Bunun için gelişmiş 3D tarayıcılar kullanılır. Her açıdan taranan alçı modelleri, exocad programı ile dizayn edilir ve bir sonraki aşama için hazır hale getirilir.

Modelin dijital ortama aktarılmasının ardından Kocaeli zirkonyum blok kazıma işlemine geçilir. CAD/CAM teknolojisinin bulunduğu özel cihazlarda, blok kazıma işlemi gerçekleştirilir. Zirkon kalıplar, dijital ortamdaki modele göre kazınır. Bilgisayar destekli olan bu sistemde insan kaynaklı hata meydana gelme riski son derece düşüktür. Kazıma işlemi hassas ve mükemmel bir şekilde gerçekleştirilir. Son teknoloji ürünü cihazların bu işlem için kullanılması, sonucun mükemmel olmasının temel nedenlerindendir.

Kocaeli laser sinter, blok kazıma işleminden sonra yapılır. Sinterleme olarak da bilinen bu işlemde yüksek güce sahip lazer kullanılır. Nikelsiz metal tozlarını eriterek istenildiği gibi bağlayan lazer sinter, kazıma sonrasındaki tasarımın sertleşmesine ve yüksek mukavemet gücüne sahip olmasına neden olur.

Lazer sinter, tasarlanan objelerin oluşturulmasında yüksek parça doğruluğu sağlar. Ayrıca üretimler sırasında parça desteğine gerek duyulmaması gibi özel avantajları da vardır. Diş gibi düzensiz olarak nitelendirilebilecek objelerin üretiminde dahi etkili sonuçlar verir. Günümüzde lazer sinter kron işleminin yoğun olarak yapılmasının en önemli nedeni, başarılı sonuçlar alınması ve farklı avantajlar sağlamasıdır.