İstanbul zirkon altyapı merkezi, CAD/CAM teknolojisinden yararlanarak diş restorasyonları konusunda adeta devrim yaratmıştır. İstanbul laser sinter ve CAD/CAM teknolojisi sayesinde zirkon altyapılar çok daha etkili bir şekilde oluşturulabilmektedir.

Geçmişte doktorların kullanmış olduğu reçine baskı cihazlarına benzer şekilde oluşturulan sistemler, benzersiz bir üretim süreci sağlamaktadır. Oluşturulan alçı modellerinin alçı model tarama işlemi ile bilgisayar ortamına aktarılması ve CAD teknolojisi ile tasarlanması, üretim sürecinin önemli aşamalarından biridir. Modellemenin hassas bir şekilde yapılmasını sağlayan özel yazılımlar, sinterleme işleminin temelini meydana getirmektedir.

Oluşturulan model, sinterleme ile altyapıya dönüştürülür. Lazer yardımı ile eritilen nikelsiz metal, katman katman istenildiği gibi birleştirilir ve istenilen ürün oluşturulur.

İstanbul Laser Sinter Zirkonyum

Diş veya implant için oluşturulan ana kalıp taranarak sanal model oluşturulur. CAD yazılımı kullanılarak oluşturulan sanal model üzerinde düzenlemeler yapılır. Her açıdan kontrol edilen tasarımın kusursuz olması, ihtiyacı sorunsuz olarak karşılaması adına önemlidir.

İstanbul zirkon blok kazıma, zirkonyum blok üzerinde kazıma yapılması ve diş kaplama altyapı şeklini oluşturmasını sağlayan bir işlemdir. Sinterleme öncesinde yapılır.

Sanal ortamdaki tasarımın hazır olmasından sonra sinterleme aşamasına geçilir. Burada yüksek güce sahip olan lazer, metallerin yüksek dereceye kadar ısıtılmasını ve istenildiği gibi birleştirilmesini sağlar. Makine, bilgisayar destekli sistemle entegredir ve oluşturulan sanal modele göre işlemi gerçekleştirir.

Sinterleme sonrasında fazla toz temizlenir. Teknisyen, oluşturulan altyapıyı taban plakasından ayırmak için gerekli işlemleri yapar. Bütün bu sürecin sonunda istenilen altyapı oluşturulur.

Burada kullanılan sistemlerin tamamı birbirine entegre ve bilgisayar desteklidir. İstanbul zirkonyum diş sinterleme işleminde insan kaynaklı hatalar yoktur. Böylece ilgili ürün mükemmel ve sorunsuz bir şekilde üretilerek ihtiyaçlar etkili olarak karşılanır.