İzmir lazer sinter kron, CAD/CAM teknolojilerini kullanarak sinterleme yapar. Diğer geleneksel kronlara kıyasla bu şekilde üretilenler, çok daha yüksek biyo-uyumluluğa sahip olmasıyla dikkat çeker. Burada nikel ve berilyumdan oluşan metal karışımı yerine kobalt ve krom metalleri kullanılır. Daha önce işlem görmüş olan metaller, kesinlikle kullanılmaz.

İzmir Zirkonyum Blok Kazıma

Teknisyen tarafından hastanın ağzından alınan alçı modeli, alçı model tarama ile taranır ve dijital ortama aktarılır. Bu işlem için gelişmiş 3 boyutlu tarayıcılar kullanılır. Model, birçok açı dikkate alınarak mükemmel bir şekilde taranır ve meydana getirilir. Dijital ortama aktarılan model, özel programlar kullanılarak kontrol edilir ve gerekli düzenleme işlemleri yapılır.

Bu aşamadan sonra kullanılan özel yazılım sayesinde altyapı malzemesinin tasarımı tamamlanır. Siman payları ve kalınlıklar tamamen bilgisayar destekli sistem tarafından oluşturulur. Böylece herhangi bir sorun veya yanlışlık meydana gelmez. Tasarım oluşturulduktan sonra blok kazıma adımına geçilir.

İzmir zirkonyum blok kazıma, oluşturulan tasarımın data olarak iletildiği özel bir cihaz/robot tarafından yapılır. Datalardan gelen bilgiler sayesinde robot, kazıma işlemine başlar. İzmir altyapı merkezi içerisinde böylece kaplama altyapısı elde edilmiş olunur.

Zirkon blok kazıma, özel olarak geliştirilen cihazlarda yapılır. Son teknoloji ürünü cihazlar sayesinde kazıma işlemi son derece hassas bir şekilde yapılır. Bilgisayar destekli olan bu cihazlar, oluşturulan sanal modele göre kazıma işlemini gerçekleştirmektedir.

Blok kazıma sonrasında oluşturulan altyapı, sinterleme denilen işleme tabi tutulur. İzmir lazer sinter, yine özel bir cihazda yapılır. İşlem sırasında 200 W gücünde olan lazer kullanılır. CoCr (kobalt-krom) maddesinin tozlarının kullanıldığı işlemde, metaller istenildiği gibi şekillendirilir. Böylece oluşturulan altyapının yüksek sertlik ve direnç kazanması sağlanır. Nikelsiz metal kullanılması, lazer sinter zirkonyum işleminin çok daha etkili sonuçlar vermesini sağlar.